Над 200 имигранти загинаха в опит да прекосят Средиземно море край Италия

Автор: Труд
Над 200 имигранти загинаха в опит да прекосят Средиземно море край Италия

Трагедия във водите на Средиземно море. Над 200 имигранти са загинали при потъването на два плавателни съда край бреговете на Италия. Само 9 оцелели са свалени на брега на италианския остров Лампедуза, съобщават световните медии.

Първоначално се смяташе, че жертвите са много по-малко. ООН обяви за 29 загинали. В последствие обаче се оказа, че най-малко 203-ма души са в неизвестност. Вероятността да са оцелели в бурните води е минимална.

Поредният тежък инцидент предизвика нова вълна на критики към италианското правителство и Брюксел. Евросъюзът замени италианската програма за спасяване на бежанци с общоевропейска. Според италианските медии новата програма е много по-неефективна и се задейства едва след като инцидентите вече са факт.

Най-четени