Пирин и Славия завършиха 1:1 в мач от 12-и кръг на Еф Бет лига. На стадиона в Благоевград в 5-ата минута Мартин Бачев върна топката към Максим Ковальов, но стражът на Пирин изби, преди Роберто Райчев да я шутира опасно. В 12-ата минута Венцислав Бенгюзов центрира от пряк свободен удар, а Александър Дюлгеров стреля с глава, но над вратата. Минута след това Славия поведе. Сибири Кейта излъга двама играчи на Пирин и даде преднина на “белите”.
В 70-ата минута Венцислав Бенгюзов стреля от границата на наказателното поле, но уцели Дост в тялото. В 81-ата минута Пирин изравни. След центриране от корнер Андрей Йорданов стреля с глава за 1:1.
В 86-ата минута Любомир Тодоров пробва изстрел от границата на наказателното поле, но стражът на “белите” Вуцов го отрази.
След равенството Славия е предпоследен с 5 точки, а Пирин е 12-и с 11.