Попов с 4-ти гол за три мача

Ивелин Попов заби четвърти гол за трите си последни мача в Русия, но получи контузия
Националът донесе трите точки за „Спартак“ (Москва) при гостуването на „Мордовия“ - 1:0 в 11-ия кръг на Висшата лига. Българин отбеляза още в 4-ата минута, когато излезе срещу вратаря след чудно подаване на Юрий Мовсисян.
С поредния си гол Попов още веднъж показа, че окончателно стана свой за играта на „Спартак“ - коментира елитният в. „Спорт експрес“. - Тежестта от липсата на гол в първите осем кръга вече определено е назад.“
След почивката обаче легионерът получи леко разтежение на бедрото и бе заменен в 67-ата минута от Араш Йозбилиз. Засега Попов изглежда под въпрос за протоколните евроквалификации на националите срещу Хърватия и Азербайджан. Преглед днес ще даде яснота колко е сериозна травмата.
На мача в Саранск имаше 3000 фенове на „Спартак“. Грандът се качи на трето място в класирането с 20 т. срещу 21 за „Локомотив“ (Москва) и 26 за „Зенит“, който имат по един мач по-малко.