Путин предлага помощ на Африка без условия

Еди Рама отхвърли искането на опозицията за оставка

Нетаняху върна мандата за съставяне на правителство

Испанската полиция разби банда обирджии, ограбвали домове на футболисти

Руски хакери се маскирали като ирански Атакувани били поне 35 държави, като в 20 нападенията били успешни

Христо Иванов и Атанас Атанасов приемат гаврата на Тома Белев с еврейския народ Лидерите на „Демократична България“ не искат да вземат мерки срещу кандидата им за общински съветник в София

„Пепел от рози“ получи френска награда

Протест пред френското посолство у нас в подкрепа на Северна Македония за ЕС

Вдигат заплатите с ускорени темпове

Колко месеца имам право на обезщетение като безработен

Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ във вторник, 22 октомври 2019

Победа за Григор Димитров срещу Троицки, отива на четвъртфинал в Бризбейн

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на сингъл на тенис турнира в Бризбейн с награден фонд 461 330 долара. Българинът изигра тежък, маратонски мач срещу 22-ия в световната ранглиста Виктор Троицки (Сърбия), но след обрат успя да го елиминира с 5:7, 7:6(6), 6:2.

Димитров откри мача с ас и с лекота взе първия гейм. Троицки имаше леки затруднения в откриващото си подаване, но добре насоченият сервис му спести неприятностите. Последва още един лесен гейм за Григор и труден такъв за сърбина, който мина през две равенства.

Първите проблеми за Гришо дойдоха в седмия гейм, когато на два пъти трябваше да спасява точка за пробив. Хасковлията не трепна и в двете разигравания и удържа подаването си. За съжаление на Григор, Троицки сервираше все по-уверено. При 4:5 той не изпита никакво напрежение от факта, че се бори за оставане в сета и направи три последоватлени аса, изравнявайки резултата. Не така стояха нещата при Димитров, който се пропука в 11-ия гейм. Българинът имаше предимство, което с лека ръка изпусна, а после два бекхенда в мрежата го поставиха в позицията на догонващ. Троицки се възползва от неочаквания подарък и със стабилна игра от дъното на корта затвори сета в своя полза.

Вторият сет започна с пробив на Троицки, който се възползва от две грешки на Григор от форхенд. В следващия гейм Димитров стигна до първите си две точки за пробив в мача, но сърбинът успя да се пребори за равенство 40:40. Последва нов шанс за българина да изравни резултата, но съперникът му се защити отлично и малко по-късно дръпна с 2:0, въпреки че Гришо имаше претенции, че единият от ударите на Троицки е бил в аут. До 3:4 всеки от двамата тенисисти печелеше подадаването, за да се стигне до 8-ия гейм, в който нашето момче най-после осъществи пробив. Той нададе мощен вик, след като спечели дълго разиграване и изравни с форхенд уинър за 4:4.

Този частичен успех внесе свежест и спокойствие в играта на българина, който в последвалия тайбрек поведе с 5:1. Временна загуба на концентрацията от негова страна обаче позволи на съперника му да се върне и резултатът стана 5:4. При 6:5 Димитров пласира форхенд близо до страничната линия и се насочи към стола за почивка, но последва отсъждане за аут, което българинът отново оспори. На видеоповторението обаче се видя, че топката наистина е попаднала извън очертанията на корта. За щастие, това не се отрази негативно на играта на българина, който затвори тази част с 8:6 точки и се върна в мача.