Българинът доплатил 4 млрд. за лекарства Първи сме в ЕС по разходи за медикаменти

220 милиона долара за екшън комедията „Лоши момчета завинаги” Филмът се представя над очакванията

Турски хакери в мащабна кампания от името на Анкара Властите в Кипър, Гърция, Ирак и Албания на мушка

Самоубилият се пред ДАНС отвлякъл самолет през 1981 г. Емил Крумов трябвало да дава показания за „Луков марш”

Борисов: Длъжни сме да не допуснем подобни трагедии като Холокоста да се случат отново

Турските домати пълни с пестициди Изследване откри 56 забранени вещества в зеленчуци

Пожарникари уловиха змия в домашно мазе в Сливен

Първа жертва на коронавирус в Пекин

Младок върна Юнайтед в битката за топ 4

„Манчестър е червен“, с тези думи вилняха феновете на Манчестър Юнайтед при победата в градското дерби с Манчестър Сити. „Червените дяволи“ надвиха съперника си с минималното 0:1 с нов гол на младока Маркъс Рашфорд.

Отборът на Луис ван Гаал отдалечи максимално „сините“ от титлата и влезе в борба за четвъртото място във Висшата лига на Англия, което осигурява квалификации за Шампионската лига. В 15-а минута на мача Хуан Мата подаде на Рашфорд, който на границата на наказателното поле финтира с едно движение Демикелис, навлезе до мястото на дузпа и разстреля вратаря Харт като прати топката в долния десен ъгъл. За домакините Яя Туре имаше сериозна възможност да изравни при шут извън наказателното, но пропусна. Отново Туре беше в центъра на събития, когато при центриране падна точно пред стража на „дяволите“. Ситуацията беше доста спорна, но дузпа не беше дадена. В края на полувремето Рашфорд беше видимо фаулиран от Демикелис на метри от Харт, но отново нарушение не беше отсъдено.

Отборът на „гражданите“ беше белязан от контузии – в края на първото полувреме Рахим Стърлинг получи разтежение в областта на слабините и на негово място влезе Фернандо. В 46-ата минута пък Джо Харт принудително трябваше да бъде сменен поради сблъсък с Марсиал. Във втората част с пропуски се отличиха Кун Агуеро и Яя Туре. Нападението на отбора на Мануел Пелегрини трудно реализираше удари поради добре подредената защита на противника си.

Отборът на Юнайтед се възстанови по най-добрия начин след отпадането от Лига Европа от Ливърпул. В момента те се намират на само една точка от „Сити“, които пък от своя страна се отдалечиха с 16 точки от лидера Лестър, който продължава победната си серия след победа с 0:1 над Кристъл Палас.

Тотнъм пък продължава да се бори за първото място. С домакинската си победа над Борнемут с 3:0, те се доближиха на пет точки от първенеца.