Байерн и Борусия Дортмунд с отлични изяви и в 9-и кръг на Бундеслигата

Байерн Мюнхен победи Хофенхайм с 4:0 в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. След само 8 минути игра баварците поведоха в резултата, но попадението на Серж Гнабри бе отменено с ВАР заради нарушение в атака. 10 минути по-късно отново той вкара редовен гол за 1:0. Половин час след началото на срещата Роберт Левандовски също се разписа, а в 82-ата минута Чупо-Мотинг направи резултата 3:0. Четири минути преди края на срещата Кингсли Коман оформи крайното 4:0.
В друг мач от кръга Арминия Билефелд загуби с 1:3 от Борусия Дортмунд. В 31-ата минута Емре Джан изведе Борусия напред в резултата след точно изпълнена дузпа. В края на първото полувреме Матс Хумелс покачи на 2:0. В 73-ата минута Белингам реализизра трети гол във вратата на домакините. В последните минути на редовното време Арминия върна едно попадение чрез Фабиан Клос.
Волфсбург загуби с 0:2 от Фрайбург, а Лайпциг разби с 4:1 Борусия Мьонхенгладбах в другите два ранни двубоя днес.
Байерн Мюнхен продължава да е лидер в Германия с 22 точки, докато Борусия Дортмунд е на второ място с една по-малко.