Българи загубиха финалите на волейболната Шампиоганска ли

Българинът Матей Казийски и Тренто загубиха с 0:3 (22:25, 20:25, 30:32) гейма във финала на волейболната Шампионска лига при мъжете от Закса. Полският тим за втора поредна година триумфира в най-престижна клубна надпревара в Европа, като любопитното е, че отново го стори с победа във финала срещу Тренто.

Най-резултатен за победителите стана посрещачът Камил Семенюк, който завърши с впечатляващите 27 точки, докато Лукаш Качмарек реализира 13

За Тренто капитанът Матей Казийски беше най-добър, като приключвайки срещата с 16 точки, докато младата италианска звезда Алесандро Микиалето завърши с 13.

При жените италианският Конелиано с Христина Вучкова също загуби финала на Шампионската лига от Вакъфбанк (Турция) с 1:3 (22:25, 21:25, 25:23, 21:25) гейма. Мачът се игра в Любляна, а Вучкова остана резерва и не взе участие в срещата.