Барса се завърна с гръм в Шампионска лига, Порто я преследва

Отборът на Барселона се завърна с гръм и трясък в Шампионската лига, след като победи само с 5:0 Антверпен в мач от група Н на турнира. Каталунците спряха само до тук, но можеха да запишат и двуцифрен резултат в двубоя, който заради ремонта на „Камп Ноу” се игра на стадиона на връх Монтджуик. Звездата Роберт Левандовски вкара 100-тния си гол в евротурнирите. Полякът се разписа за 92-и път в Шампионска лига. Полякът има още осем попадения и в другите турнири на УЕФА. Той обаче още не може да достигне Кристиано Роналдо, който е със 145, и Лионел Меси със 132.
Новото попълнение Жоао Феликс откри резултата в 11-ата минута, а Робърт добави втори гол само 8 минути по-късно. Натискът на тима на Шави принуди Жил Батийо да си вкара автогол за 3:0. В 54-ата минута перлата в селекцията на Барса Гави вкара за 4:0, а в 66-ата минута Феликс отбеляза втория си гол в двубоя и оформи крайния резултат. Така Барса стартира с плюс 3 точки. В другия мач от тази група Порто победи с 3:1 като гост Шахтьор Донецк. Интригата в двубоя умря още през първото полувреме, когато Вандерсон Галено откри резултата в 8-ата минута, след това се разписа и в 15-ата, а Мехди Тереми вкара трети гол за тима до почивката. Между тези попадения Кевин Келси отсрами само с един гол домакините, което обаче не бе достатъчно за спечелване дори на точка.
След днешния първи кръг Барса и Порто водят с по 3 точки, а Шахтьор и Антверпен изостават без актив. В следващия кръг на 4 октомври аусайдерите се срещат в Белгия, а фаворитите – в Лисабон.