Ботев Пловдив продължава в Лига на конференциите след две загуби от Панатинайкос

Ботев Пловдив ще продължи евроучастието си в Лигата на конференциите, след като загуби с 0:4 в реванша срещу Панатинайкос от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Пловдивчани допуснаха поражение с 1:2 и в първия мач и така следващият им съперник в Европа ще е Жрински Мостар.

"Канарчетата" нямаха поражение в евротурнирите като домакин от 1993 година.

Гърците вкараха гол още в 6-ата минута, след като Филип Джуричич асистира на Йеремеев за попадението за 1:0. В 22-ата минута Кристиан Нвачукву стреля, но стражът Бартоломей Дронговски спаси. 5 минути по-късно Ботев нацели гредата чрез изстрел на Николай Минков. В 33-ата минута българският тим си отбеляза автогол. Дронговски хвърли топката към Джуричич, когото Нвачукву фаулира. След последвалото центриране Джуричич стреля, топката се отклони в главата на Антъни Уджа и влезе в мрежата за 0:2. В последните секунди на първата част Даниел Манчини подаде към Джуричич, който отбеляза за 3:0. В 50-ата минута Йеремеев вкара за 4:0. В 58-ата минута Дронговски хвана топката при изстрел на Самуел Акере.

След изиграването на другите мачове от турнира стана ясно, че Панатинайкос ще играе срещу Аякс в следващата фаза на Лига Европа, а Ботев ще срещне Жрински Мостар в трети кръг на Лига на Конференциите.