"Черно море" спря серията на "Левски" в контролите

"Левски" и "Черно море" не се изненадаха в контролна среща, играна в Правец, в която попадение така и не падна. "Сините" и "моряците" направиха добро първо полувреме, в което положенията бяха основно пред вратата на бившия национал на България Пламен Илиев.

Алекс Колев, Майкон, Марин Петков и Асими Фадига стреляха опасно преди почивката, но единствен новият таран успя да намери очертанията, но не и да затрудни Илиев. На другата врата Пламен Андреев впечатли с рефлекс при опасен изстрел на Исмаил Иса.

В стартовия състав на "сините" попаднаха новите защитници Майкон и Алдаир. След почивката пък неофициален дебют направи вратарят Матей Маркович. Двамата треньори направиха и редица промени през втората част, с което положенията секнаха.

Така след две победи тимът на Станислав Генчев записа първо равенство в подготовката. "Моряците" пък победиха "Фарул" с 1:0, но загубиха от "Ботев" (Пд) с 2:5.