Дует на миналото и бъдещето, рекорди на легенда и гаф на Сити обагриха група "А" в Шампионска лига

Пари Сен Жермен яростно превзе Брюж в последния мач от група А на Шампионската лига. Талантът си в тима на Маурисио Почетино потвърди перлата Килиан Мбапе, който отбеляза два пъти само за седем минути. Вторият гол дойде след страхотна асистенция на Анхел Ди Мария.
Французинът отбеляза първия гол във втората минута след лошо изчистване от Симон Миньоле и центриране на Нуно Мендес. Вторият гол дойде след добра коленктивна френска атака, при която Ди Мария видя много добре включването на младия нападател и му асистира.
Второто попадение на  Мбапе бе рекордият му 31-и гол в Шампионската лига.  Французинът се превърна в най-младия футболист в историята на турнира, който отбелязва 30 попадения. Мбапе, който след две седмици ще навърши 23 години, продължава да чупи рекорд след рекорд с екипа на ПСЖ и по този показател задмина Кака, Самюел Ето'о и Уейн Рууни, които завършиха кариеррите си на кота 30 в турнира. Освен това младият французин изравни по брой голове Пако Генто и Ариен Робен.
В 38-ата минута се разписа иносителят на „Златната топка” Лионел Меси. В 68-ата минута Матс Ритс успя да върне само голза гостите, но отново Меси от дузпа вкара за 4:1 и оформи крайния резултат в срещата. Аржентинецът вече има 758 попадения - с 1 повече от бразилската легенда Пеле. Бившият капитан на Барселона ги е вкарал в 950 мача, докато Пеле е вкарал 757 в 820 двубоя. Носителят на "Златната топка" е на едно попадение от рекорда на Йозеф Бицан – 759. Меси вкара в първите си три домакински мача в Шампионска лига с екипа на ПСЖ – постижение, което само Джордж Уеа през 1994 г. и Неймар през 2017 г. постигат в най-силния европейски клубен турнир.
Въпреки успеха ПСЖ остана втори в класирането на група „А” с 11 токи, на 1 след лидера Манчестър Сити. Английският тим изненадващо загуби визитата си на Лайпциг с 1:2. Головете за домакините вкараха Доминик Сжобожлай в 24-ата и Андре Силва в 71-ата минута. Възпитаниците на Пеп Гуардиола върнаха само едно попадение чрез Риад Марес в 76-ата минута.
Сити и ПСЖ продължават на 1/8- финалите в Шампионска лига, Лайпциг ще играе в Лига Европа, а последният Брюж отпада от евротурнирите.