Феновете в Пазарджик ще разкъсат чиновниците в БФС заради мача с Пирин, ЦСКА чака окрилена "Арда"

БУЛФОТО

Отборът на "Хебър" е домакин на Пирин Благоевград в четвъртфинал за Купата на България. Мачът започва в 14:30 часа, което беше главна причина за негодуванието на феновете на пазарджиклии. В социалните мрежи те протестират за ранния час на срещата, тъй като тя е в работен ден и те няма да могат да присъстват, за да подкрепят Любо Пенев и играчите в този толкова важен за клуба двубой. "За какво ни е осветлението тогава?", "Да го бяха направили на обяд или сутринта за физзарядка" са част от коментарите им под ивента на двубоя.

Досега пазарджиклии никога не са преодолявали тази фаза на турнира, а това ще бъде четвъртият им опит. Първият четвъртфинал за Купата, в който "Хебър" играе, е през 1974 година, когато е елиминиран от Академик София в два мача – 2:1, 0:1 и гол на а чужд терен. На 1/16-финалите в същия сезон пазарджиклии елиминират Пирин с 4:1 на своя стадион.

На 17 декември 1988 година е вторият четвъртфинал в историята на пазарджишкия тим, когато Левски, тогава Витоша, ги побеждава с 5:1. Последният четвъртфинал за пазарджиклии е на 16 март 2005 година на „Георги Бенковски“, когато домакините губят с 0:1 от ЦСКА.

Феновете на Пирин ще дадат сериозен отпор на пазарджиклии. Клубът на привържениците организира безплатна екскурзия до Пазарджик.

В другия 1/4-финал днес ЦСКА приема Арда на националния стадион "Васил Левски" от 17:30 часа. "Армейците" отстраниха Славия с 1:0 на 1/8-финалите. Арда пък загуби първите си два мача от 2024 г. и през уикенда бе победен с цели 0:4 от "Левски" на стадион "Георги Аспарухов". Това доведе до оставката на Александър Тунчев като треньор на тима. Днес срещу ЦСКА ще дебютира новият наставник на тима от Кърджали Николай Киров.

Любопитното е, че в лагера на "армейците" столът на Нестор Ел Маестро се клати, но едва ли точно Арда ще предизвика оставката му.