Хърватия предотврати провала!

Хърватия хвана последния възможен влак за 1/8-финалите на Евро 2020, след като смълча Глазгоу. Финалистът от Мондиал 2018 удари Шотландия с 3:1 и измести Чехия от втората позиция в група D. Успехът бе първи за "шахматистите" след 0:1 от Англия и 1:1 с Чехия. Тимът на Златко Далич грабна квота за елиминационната фаза благодарение на гол повече от чехите.

Скъпоценното попадение бе дело на Иван Перишич с глава в 77-ата минута, засякал центиране на Лука Модрич от ъглов удар. Именно звездата на "Реал" пък се разписа след почивката за 2:1, с което вдъхна допълнително увереност на Хърватия.

През първата част двата тима си размениха по едно попадение, но гостите от Загреб бяха по-активни. Никола Влашич се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Дейвид Маршал, а Калъм МакГрегър вкара единственият гол за Шотландия на големия форум. Интересното е, че тимът на Дийн Смит бе с най-много удари преди последния мач от всички участници - 30. В двубоя срещу Хърватия домакините имаха нови 10 възможности, но стигнаха само до почетното попадение.

Така Хърватия ще играе срещу втория от група Е, където към момента е Словакия, който в сряда се изправя срещу Испания. Англия пък спечели група D след 1:0 над Чехия. Рахим Стърлинг вкара в 12-ата минута и прати "трите лъва" на втория от група F, където са Португалия, Франция и Германия. А Чехия продължава като един от четирите най-добри трети тима. Техен съперник ще бъде Нидерландия.