Лацио и Атлетико Мадрид са на осминафинал в Шампионска лига

Лацио победи с 2:0 Селтик в среща от група Е на турнира Шампионска лига. Развоят на двубоя стана ясен едва в последните 10 минути, когато Чиро Имобиле се развихри и отбеляза и двете попадения само за 180 секунди.

В другия мач от групата Атлетико Мадрид надигра с 3:1 Фейенорд. Лутшарел си вкара автогол в 14-ата минута, а Марио Ермосо в 57-ата даде двойна преднина на испанския тим. Матс Виефер в 77-ата минута вкара за 2:1, а крайния резултат оформи Сантиаго Хименес с втори автогол за съперника на испанците.
След двата двубоя лидер в групата след предпоследния кръг е испанският тим с 11 точки, следван от Лацио с 10. Те ще играят на осминафиналите, като в последните срещи ще стане ясно кой печели групата. Трети е Фейенорд с 6 точки, а турнира напуска Селтик само с 1.
В последния кръг от груповата фаза на 13.12 Лацио и испанците играят един срещу друг в директна битка за първото място, а Селтик се изправя срещу Фейенорд.