Лацио среща Милан на 1/4-финалите за Купата на Италия, очилата на Сари станаха жертва на гол

Играчите на Лацио се класираха за четвъртфиналите на Купата на Италия, след като победиха Удинезе с 1:0 след 120 минути футбол. Никой не успя да вкара гол за успеха 90 минути, така че победителят беше определен след продължения. Единственото попадение отбеляза Чиро Имобиле в 106-ата минута след пас на Каталди. Мениджърът на Лацио Маурицио Сари счупи очилата си в следствие на радостта на треньора след гола.

Лацио ще играе с Милан на четвъртфиналите.

Ювентус също се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия, след като победи у дома Самподория с 4:1. Голмайсторите за отбора-победител бяха Куардадо, Ругани, Дибала и Мората, като за гостите единственият гол отбеляза Конти.

Ювентус ще играе срещу Сасуоло или Каляри в следващия четвъртфинален кръг.