Нов провал за "Левски", кризата се задълбочава

"Левски" записа пети пореден мач без победа в Първа лига след драматично 2:2 с "Локомотив" (София). В "Надежда" "сините" пропиляха два гола аванс в заключителните 15 минути. Марин Петков и Андриан Краев бяха дали комфортен аванс за гостите, но Димитър Митков се превърна в герой за "железничарите". Нападателят донесе точката с попадение от дузпа в 93-ата минута, след като минути по-рано се бе възползвал максимално и от перфектен пробив на Карлос Франса.

Николай Костов, старши треньорът на столичния гранд, направи интересни промени в стартовия състав, в който не фигурираше капитанът Андриан Краев. На неговата позиция бе предпочетен Асен Чандъров. Като дясно крило действаше Патрик-Габриел Галчев, след като Роналдо и Джавад Ел Джемили отпаднаха поради контузии. По същата причина отсъстваше и Кристан Димитров.

Срещата започна с поделено надмощие, а "Левски" поведе с първия си точен удар. Марин Петков проби в наказателното поле на "железничарите" и запрати топката в далечния на Александър Любенов ъгъл. Последваха положения пред вратата на Пламен Андреев, а най-чистото от тях се откри пред Карлос Франса, който на празна врата не намери вратата. В същото време Рикардиньо разтресе напречната греда от сходна ситуация.

След почивката "червено-черните" бяха по-опатният отбор в атака. Отново Франса пропусна да изравни, след като Асен Чандъров му подари топката, извеждайки го срещу вратаря Пламен Андреев, но бразилецът си затвори ъгъла, а последвалият му пас бе неточен. За да дойде 70-ата минута. Тогава бърза контратака на гостите бе завършена от Андриан Краев за 2:0.

Пет минути по-късно Франса надбяха Дарлан по крилото и сервира топката на крака на Митков, който намали и върна интригата. Последва и греда на бразилеца, а в самия край на двубоя Траоре си спечели дузпа, след като се удари в Дарлан. Зад топката застана Митков, чийто изстрел бе безпогрешен - 2:2.

Локомотив София - Левски 2:2
0:1 Марин Петков (27)
0:2 Андриан Краев (70)
1:2 Димитър Митков (76)
2:2 Димитър Митков (90-д)

Локо София: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 22. Ивайло Найденов (73' Стивън Траоре), 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 10. Валентин Николов (82 Д. Тайшейра), 21. Антони Иванов (73' Калоян Кръстев), 45. Димитър Митков, 11. Карлос Фреирес

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап (К), 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков (62' Андриан Краев), 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 37 Дарлан, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига (84' Уелтън)