Обезкървен "Милан" не се даде и на хита "Аталанта"

@acmilandata
Twitter

„Милан“ и „Аталанта“ не се победиха в мач от 36-ия кръг на „Сан Сиро“, завършил 1:1. Така двата отбора продължиха серията си без загуба след подновяването на шампионата. „Юве“ се надяваше на поражение за „бергамеските“, но на хартия, те все още имат шанс за титлата.

Наставникът на домакините Стефано Пиоли, парафирал официално своя договор ден по-рано, бе затрупан от проблеми в навечерието на двубоя. Аут за дербито на Ломбардия бяха контузеният капитан Андреа Ронаньоли, както и Давиде Калабрия, а наказание трябваше да изтърпят Исмаел Бенасер и Тео Ернендес. И в тяхно отсъствие обаче, "росонерите" показаха, че се намират във възход, но пък не успяха да вземат реванш от "Аталанта" за тежкото 0:5 от първия дял на шампионата.

Преди да е изтекъл и четвърт час, Хакан Чалханоглу откри резултата в полза на домакините след фантастично изпълнение на фаул от трудна позиция.

В 24-ата минута и след известно забавяне, ВАР индикира за груба игра на Лукас Биглия в наказателното поле. Инцидентът убегна на съдията, но след консултация с видео повторението, той посочи бялата точка. Джанлуиджи Донарума блесна с геройска изява под рамката, след като отрази дузпата на Руслан Малиновски. Украниецът заложи на сила, но стражът на „росонерите“ позна ъгъла.

„Милан“ не успя да се прибере на почивката с преднина. В 34-ата минута, обичайният заподозрян за "Аталанта", Дуван Сапата, възстанови равенството, след като се оказа най-съобразителен при карамбол в наказателното на домакините.

През второто полувреме, „бергамаските“ изглеждаха като по-агресивния тим, но така и не стигнаха нещо по-сериозно. В 72-ата минута светкавична контраатака в „червено-черно“ за малко не наказа гостите, но топката се отби в стрничния стълб.