Шчесни: Дузпата на Гълъбинов беше лесна

Андрей Гълъбинов пропусна дузпа, а неговият „Специя“ отстъпи на шампиона „Ювентус“ с 0:3 в междинен кръг от Серия А. Таранът се появи като резерва в Торино в заключителните 20 минути, а в сетния миг на срещата, когато всичко вече бе решено, Войчеш Шчесни хвана изпълнението му от бялата точка. Медиите в Италия пък му поставиха средна оценка от 5.5 по десетобалната.

„Очаквах именно той да застане зад топката и ударът му да е насочен сравнително в средата на вратата – обясни полският национал. – Може да се каже, че беше лесно спасяване. Иначе двубоят не беше лек, „Специя“ ни затрудни, особено през първата част, когато играехме на бавни обороти.“

Това бе едва втори пропуск на Гълъбинов от дузпа, а предходният е от сезон 2012/13, когато в мач от третото ниво на италианския футбол с екипа на „Губио“ не успя срещу „Соренто“. Неуспехът в Торино пък му коства да подобри постижението си в Серия А, оставайки с 3 гола през настоящата кампания. Толкова отбеляза и с „Дженоа“ в елита през 2017/18. Тогава дебютното му попадение бе именно срещу „Ювентус“ от бялата точка, но под рамката на „бианконерите“ бе резервата Джанлуиджи Буфон.

Иначе успехът на „старата госпожа“ бе изкован след почивката, когато се разписаха Алваро Морато, Федерико Киеза и Кристиано Роналдо. Португалецът сложи нов рекорд във витрината си, превръщайки се в единствения играч от настоящите топ 5 първенства, вкарал по поне 20 гола във всеки от последните 12 сезона. За мегазвездата това бе мач №600 в неговата кариера.