Шумен провал за „Славия“ срещу „Ботев“ (Вр)

БУЛФОТО

В дербито на дъното в Първа лига „Славия“ записа изненадваща и тревожна загуба у дома с 0:2 от „Ботев“ (Враца). Първото поражение на Златомир Загорчич за първенство дойде след попадения на най-опитните в състава на гостите Христо Златински и Валери Домовчийски още преди почивката. След две загуби и равен, новият треньор на „зелените“ Веселин Великов записа първи успех начело на „Ботев“. С него поне временно тимът му се отдалечи от последните места в класирането и пое глътка въздух. Домакините не можеха да разчитат на новата си звезда Питър Макрилос, лекуващ контузия, а извън групата остана и Дарко Тасевски също заради здравословен проблем.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на клубния доктор на „белите“ Любен Ангелов, починал преди дни на 67-годишна възраст. В негова чест бе опънат и транспарант в Сектор „В“, гласящ „Човек, доктор, славист! Светла памет, доки“. На трибуните пък бе както президентът на клуба Венцеслав Стефанов, така и шефът на съдийската комисия Костадин Гергинов.