Стефано Пиоли „изуми“ Италия с тактика

Пропадането на „Милан“ през пролетта продължава да става все по-впечатляващо. „Росонерите“ загубиха второ дерби с „Интер“ (0:1) в рамките на половин месец, след като през януари записаха 0:3 в Рияд за Суперкупата. Поражението бе четвърто поред в Серия А.

Сега агонията не бе много по-различна, въпреки минималното поражение. През първите 45 минути символичните гости не отправиха нито един точен удар срещу 9 на съперника. Един от тях пък бе фатален, а Лаутаро Мартинес влетя в историята на дербито. Аржентинецът вече има 7 гола срещу градския съперник, изоставайки единствено от Стефано Ниерс (11).

Пресата на Апенините бе безкомпромисна срещу тактиката на треньора Стефано Пиоли. Наставникът предпочете да насити халфовата линия в търсене на по-голяма сигурност, след като през 2023 година „росонерите“ допуснаха 18 попадения във всички турнири.

„Той се отказа от 4-2-3-1 и премина към противоположната крайност на 3-5-2. Промяна на страх, избор, който прилича на предаване”, обобщи „Гадзета дело спорт“.
Легендарният Ариго Саки допълни, че Пиоли буквално се е отказал от процеса, който извърши на „Сан Сиро“ през последните години: "Това беше монолог на „Интер“, който не се затрудни много и завърши първото полувреме с доминация. Играта на „Интер“ беше като кадифе, защото „Милан“ им позволяваше всичко.“