Защо политиците летят с частни самолети?

Защо политиците летят с частни самолети?

Само заради удобството и лукса, или има нещо повече в тази история

Много либерални и прогресивни политици също избират да летят с частни самолети

Изглежда, че частната авиация понякога е тема за партийни разговори

Политиците често избират частните полети пред търговските полети за своето пътуване. Но защо го правят?  От опасенията за сигурността до търсенето на поверителност и на практичността на частните пътувания, ние ще проучим политиката на частните самолети.

Сигурността е от решаващо значение, когато става въпрос за избрани служители. Предвид деликатния характер на работата на един политик и потенциалните рискове, пред които те са изправени, осигуряването на тяхната безопасност е от основен приоритет. На много основно ниво частните полети предлагат подобрени мерки за сигурността, които са по-трудни за постигане при търговските полети. Това включва по-строгите проверки за сигурност преди полета и избягването на рисковете, свързани с големите тълпи на обществените летища.

Освен това поверителността е критичен фактор за политиците. Има много поверителна и класифицирана информация, която трябва да бъде обсъдена и с която трябва да се работи по време на техните пътувания. Частните полети осигуряват сигурно пространство, където тези разговори могат да се провеждат далеч от потенциалните подслушвачи.

Второ - избягване на обществения контрол - нека си признаем, че в днешния свръхсвързан свят нашите политици са под микроскоп повече от всякога. Всяко едно тяхно движение и всяка една тяхна дума, която произнасят, могат незабавно да бъдат споделени и проучени в социалните медии. Сега си представете да добавите и непредсказуемостта на търговските въздушни полети към този микс със закъсненията, анулациите, изгубения багаж или дори разгорещения дебат с някой откровен пътник от икономичната класа - това са потенциалните капани, които могат бързо да се превърнат в кошмар за всеки пиар. Частните полети предлагат на политиците начина да се заобиколят тези проблеми. Те осигуряват контролирана среда, свободна от нежелано внимание или конфронтации. Тук не става въпрос за избягване на отговорност или за избягване на публично взаимодействие. (Повечето политици са повече от способни да се справят с това). Тук става въпрос за управлението на рисковете и поддържанете на фокуса върху текущата работа.

Сега нека поговорим за практичността. Когато си политик, особено заемащ национален пост, времето ти е невероятно ценно. Бизнесът на нацията не спира, нито вие можете да го спрете. Тук частните полети наистина блестят. Представете си, че се опитвате да съгласувате взискателните графици на нашите лидери с разписанията на търговските авиокомпании. Няма да е една красива картина, нали? Но с частните полети политиците имат гъвкавостта да летят по свой собствен график. Това означава, че те могат да реагират по-бързо на спешните въпроси и да присъстват на множество събития на различни места в един и същи ден. Например, ако политика е в Орландо сутринта, той може да вземе чартърен частен самолет от Орландо и да бъде в Атланта за следобедното събитие, а вечерта да е в Ню Йорк.

Освен това частните полети не са само транспорт. По същество те са летящи офиси. На тези полети политиците могат да продължат да работят, да провеждат своите поверителни срещи или да наваксат почивката си, подготвяйки се за строгия график, който ги чака на мястото на кацането.

Всички сме чували критиките. Политиците да летят с частни самолети е загуба на парите на данъкоплатците. Лошо е за околната среда. Просто е елитарно. И интересното е, че тези критики често идват най-силно от нашите ляво ориентирани приятели, въпреки че те самите често са в небето с частни самолети. Като начало, нека отбележим, че разходите за частните полети за официален бизнес често се покриват от средствата за кампанията на политика, а не от парите на данъкоплатците. Това ( в Америка) са средства, доброволно дарени от техните поддръжници, които разбират изискванията на политическия живот и практичността на частното пътуване със самолет.

Що се отнася до въздействието върху околната среда, да, частните самолети имат по-голям въглероден отпечатък на пътник от тези на търговските полети. Но много политици, дори тези от нашата страна активно се занимават с този проблем. Те инвестират в програми за компенсиране на въглеродните емисии и се застъпват за напредък в по-чисти и екологични авиационни технологии. Това не е непременно перфектното решение, но това обаче е стъпката в правилната посока.

И накрая, частните полети не са свързани с елитарност, а става въпрос за прагматизъм. Както обсъдихме, частните полети предлагат на политиците сигурност, уединение и гъвкавостта, от които се нуждаят, за да служат ефективно на своите избиратели. Така че, нека не бързаме да съдим нашите лидери за избора им на частните самолети. В края на краищата тяхната работа е да ръководят, а не да се съобразяват с един нереалистичен стандарт. Докато навлизаме по-дълбоко в политиката на частните самолети, не можем да пренебрегнем иронията, която често заобикаля този въпрос. Въпреки честите критики от левицата за използването на частните самолети, интересно е да се отбележи, че много либерални и прогресивни политици също избират да летят с частни самолети. Изглежда, че частната авиация е двупартийна необходимост, дори понякога да е тема за партийни разговори.

Защо тези критици правят същото, което критикуват? Е, причините вероятно са подобни на тези, които вече проучихме: сигурност, поверителност, ефективност и изискванията на тяхната роля. Това е класически пример за поговорката „Не съдете човека, докато не сте извървели една миля в неговите обувки“. Или в този случай, да сте прелетяли една миля с техния частен самолет. Тук не става дума за политиката на сочене с пръсти или на политиката „хванах те“. Става въпрос за признаването, че въпреки нашите идеологически различия, практическите предизвикателства на политическия живот са универсални. И независимо дали сте с десни или леви наклонности, предимствата на частните полети са трудни за пренебрегване.

След като разкрихме политиката на частните самолети, става ясно, че причините политиците да изберат да летят с частни самолети се простират далеч отвъд възприемания лукс. Сигурността, неприкосновеността на личния живот, практичността и желанието да се избегне ненужното наблюдение играят своята важна роля. Частните полети за много политици не са свързани с привилегии или елитарност, а това е едно практично решение на уникалните предизвикателства, пред които са изправени те в своите взискателни роли.

Също така е важно да се отбележи иронията, която съществува в областта на частните полети в политиката. Много от тези, които критикуват тази практика, също участват в нея, и това е доказателството за практическите нужди, които надхвърлят политическите граници.

Всичко казано и направено, е че нашите лидери имат работа за вършене. И ако частните полети им позволяват да вършат тази работа по-ефективно, тогава това е инструментът, който си струва да се използва. Ние ги избрахме да ръководят, да вземат трудните решения и да служат на нашата нация по най-добрия начин. Ако един частен полет им помага да направят това, тогава може би е време да гледаме на тази практика като на необходимост.

(Превод за “Труд news” - Павел Павлов)

Най-четени