Кухнята влиза в хола на българина Все по-малко софиянци търсят отделно помещение за готвене

Nasimo отваря прозореца към детството За първи път: Графити изложба в Националната художествена галерия

Медицинските маски свършиха, минаваме на самоделки Заради паниката няма доставки в аптеките

Кога ни се полага работно облекло?

Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ във вторник, 25 февруари 2020

Ген. Мутафчийски: Всеки ден ще има брифинг във ВМА за коронавируса

„Левски“ с престижен успех над „Рапид“ (Виена)

Въпреки турболентните времена, „Левски“ продължава с позитивните резултати на подготвителния лагер в Турция. Тимът на наставника Петър Хубчев записа престижен обрат за 2:1 над „Рапид“ (Виена) във втората си проверка. „Сините“ грабнаха успеха в сетния миг, след като резервата Мартин Райнов бе точен с глава. Преди това Филипе Нашименто изравни от дузпа, а Фунтас бе точен за австрийския гранд.

Хубчев заложи на оптимален състав, извършвайки три промени спрямо успеха над „Пюник“ с 3:2 от сряда. Под рамката се завърна Милан Миятович, а в сърцето на отбраната застана Холмар Ейолфсон, партнирал си с Нуно Рейш. Атаката пък бе водена от Станислав Костов, лекувал тежка контузия през есента. От новите попълнения в стартовите единадесет попаднаха още Симеон Славчев и Стайн Спиерингс.

През първата част „Рапид“ бе по-активен, а пропуски на няколко пъти направи Келвин Арасе. Най-чистата ситуация пред „сините“ се откри пред Станислав Костов, но изстрелът му бе париран от стража на „зелено-белите“ в 28-ата минута. Само четири по-късно съперникът на „Левски“ откри резултата. Фунтас бе изведен очи в очи с Миятович и не сгреши – 1:0.

След почивката Хубчев извърши няколко промени за кратък период, а на терена се появиха Деян Лозев, Насиру Мохамед, Мартин Райнов, Здравко Димитров, Филипе Нашименто и Дени Алар.  В началото на втората част Мохамед пропусна отлична ситуация, след като от няколко метра стреля покрай целта.

Изравнителният гол за „Левски“ все пак не закъсня. В 78-ата минута Димитров бе задържан в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа за столичния гранд. Филипе Нашименто застана зад топката, а ударът му в долния десен ъгъл бе безпогрешен – 1:1. В заключителните секунди на двубоя португалецът направи и асистенция, след като намери Райнов и халфът с глава вкара за 2:1. Следващият мач на „сините“ е във вторник срещу националния тим на Узбекистан до 19 години.

Левски“: 1.Миятович (В); 20.Миланов (К) (Лозев – 45); 22.Рейш (Райнов – 45); 5.Ейолфсон; 4.Горанов (Найденов – 68); 8.Славчев; 23.Тиам (Мазурек – 53); 40.Спиерингс (Нашименто – 54); 7. Паулиньо (Димитров – 52); 99.Иванов (Насиру – 45); 29.Костов (Алар – 45)