Мъж намушка 64-годишна жена в гърба в Пловдивско Пострадалата е с опасност за живота

България е сред първенците в ЕС по управление на корабния трафик Нова комуникационна система в пристанищата ще облекчава бизнеса

Космонавт към Брад Пит: Като астронавт си по-убедителен от Джордж Клуни

5 хитри начина за спиране на късното хранене Малките изкушения вечер добавят много калории на сутринта

Премиерът Борисов на Хераклея Синтика: Това е национално богатство (ВИДЕО)

Почина кучето Вихрен, служило 12 г. в ГДБОП в отдел „Наркотици“

Вдигат складове за отдаване под наем 4 евро на кв.м за наемане на модерни логистични площи

Топреферът на България свири вечното дерби

Георги Кабаков ще ръководи големия мач ЦСКА – „Левски“ в неделя. Пловдивчанинът е и най-елитният ни рефер. Кабаков получи мач от груповата фаза на Шампионската лига между „Валенсия“ и „Манчестър Юнайтед“ през миналия сезон.

Четири пъти в кариерата си Кабаков е ръководил вечното дерби на България. Нито веднъж „Левски“ не излизал краен победител при неговата свирка. Кабаков дебютира с огненото 1:0 за ЦСКА през 2014 година. Тогана „червените“ спечелиха с 1:0 на 8 март. Емил Гъргоров вкара от дузпа, при която Станислав Ангелов получи червен картон. Още преди почивката арбитърът изгони Борис Галчев от ЦСКА. А в последната минута прати под душовете вратарят Раис Мболи и Ларсен Туре. При масовия бой червени картони от пейката получиха Омар Косоко и Владимир Гаджев. Историята не помни друг рефер да е изгонил шест души в едно вечно дерби.

При следващия мач на Кабаков „червените“ спечелиха много по-лесно – 3:0. Мачът бе на 28 май, но нямаше никакво значение за крайното класиране. А последното вечно дерби между двата гранда под неговата свирка завърши 2:2.

Съдийската комисия на БФС нареди Никола Попов да бъде рефер на другия голям мач през уикенда. На стадион в парк „Лаута“ един срещу друг излизат пловдивските „Локомотив“ и „Ботев“.