21-годишен българин, болен от синдром на Аспергер, се самоубил, поглъщайки огромна доза цианид. Кристиян Данаилов, който живее в Англия от 2012 г., си поръчал отровното вещество от онлайн магазин, пише "Дейли мейл", информира Канал 3.
Младежът си направил фалшива фирма и се свързал с компания в Есекс, за да му изпратят смъртоносната субстанция по пощата.
Според майка му Елана единственото, което синът й трябвало да направи, е да отбележи с тикче кутийка в уебсайта, като по този начин потвърждава, че е легална фирма и отровата може да му бъде предоставена. Пратката пристигнала на адреса няколко дни по-късно.
Кристиян, който наскоро бил диагностициран със синдром на Аспергер, е открит мъртъв в стаята си. Ваничка, съдържаща необичайно, подобно на кристал вещество, е намерена от фелдшер до тялото му, като една от съставките му е „цианид“.