Костадинов: Лъжа е, че с влизането на България в еврозоната няма да се покачат цените

Костадин Костадинов

 
Държавата финансира с 10 млн. лв. кампания за фалшиви новини. Става въпрос за рекламна кампания за ползите от въвеждането на еврото в България. Това каза лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов пред журналисти в парламента.

Меко казано това са фалшиви новини, защото става въпрос за откровени лъжи - като започнем още с първата, която твърди, че въвеждането на еврото било "естествен преход". Нищо подобно, не само че не е естествено, ами е направо насилствено. Вчера правителството на Чехия даде пример как се защитава национален интерес и защо влизането в еврозоната изобщо не е естествен преход. Вчера правителството на Чехия заяви, че няма да въвежда еврото в Чехия поради причината, че една 20% от населението там подкрепя въвеждането на еврото и влизането в еврозоната. Тези проценти са съпоставими с подкрепата за еврото в България. Само че за българското правителство мнението на хората няма абсолютно никакво значение, каза още Костадинов.

Втората лъжа е, че с влизането ни в еврозоната България щяла да има важен глас за взимането на решения в еврозоната - нищо подобно, ще имаме право на 0,4 гласа, което значи, че от примерно 10 решения, които се взимат, ние ще участваме в една четири от тях. В останалите шест просто ще гледаме, допълни лидерът на "Възраждане".

Третата лъжа, по думите на Костадинов, била, че с влизането на България в еврозоната нямало да се покачат цените. "Абсолютна лъжа, навсякъде, без изключение, всяка държава, която влезе в еврозоната, имаше много висок инфлационен ръст", каза още Костадинов.

Няма да има и ръст на икономиката, както лъжат управляващите. Нито една страна не е отбелязала икономически ръст след влизането си в еврозоната. Лъжите от тази кампания, финансирана от българските данъкоплатци с 10 милиона лева, са неизброими. И днес предлагаме да се свика референдум - вече внесохме искане за такъв още преди три месеца. Разбира се, той не е разпределен нито в комисии, нито в дневния ред на Народното събрание, каза още Костадинов. 

Правителството, което ни управлява, не е на мнозинството, а на малцинството - социологическите агенции, платени от Пеевски или от държавата, изкривяват мнението на хората, но дори и там се вижда, че преобладаващо гражданите в страната са против влизането в еврозоната. На 7 май ще внесем отново искане за референдум, завърши Костадинов.

Още от (Политика)

Най-четени