Ако Стоичков можеше да помогне и на терена...ЦСКА не вкара и загуби от Сейнт Патрикс

БУЛФОТО

ЦСКА загуби трагично с 0:1 от Сейнт Патрикс Атлетик в първия мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. На трибуните на стадион "Васил Левски" бе най-голямата легенда на "армейците" Христо Стоичков, който пророчески въздъхна преди срещата "Ако можеше да помогна на терена..." Сред феновете бяха и бивши футболисти на тима като Джони Велинов, Мартин Петров, волейболистът Теодор Салпаров, началникът на спецчастите ген. Матеев.

"Армейците" имаха по-чистите голови положения, но не успяха да се разпишат и изпуснаха мача в последните 3 минути. Между 25-ата и 35-ата минута домакините имаха шанс да открият резултата, но първо Станислав Шопов опита извеждащо подаване към Маурисио Гарсес, след което вратарят на Сейнт Патрикс Джоузеф Ананг улови топката, преди голмайсторът на ЦСКА да я стигне. След това отново Гарсес нахлу сам в наказателното поле на гостите и стреля, но Ананг спаси отново.

Едва в 51-ата минута ирландците погледнаха към българската врата, когато Крис Форестър стреля неточно. След това Саша Илич пусна новите попълнения на българския тим Джонатан Линдсет и Дауда Бамбa, а Дюкенс Назон и Тибо Вион излязоха, след като и Георги Йомов бе влязъл преди минути. В 73-ата минута гостите изхитруваха, печелейки време, след като Хари Брокбанк получи схващане, а сам съдията Мануел Шютенгрубер му помагаше по-бързо да го преодолее. В 80-ата минута Били Кинг шутира от далечен удар, но топката излезе в аут. Последва пропуск на Шопов, при който Ананг хвана топката. 7 минути по-късно стадионът се смълча. Сейнт Патрикс вкара своя победен гол чрез Серж Атакаи след ученическа грешка на Асен Дончев.

Реваншът е на 11 август.

Ако ЦСКА елиминира Сейнт Патрикс, в плейофа за място в групите на Лигата на конференциите ще се изправи срещу победителя от двойката Брьондби (Дания) - Базел (Швейцария).