Пета победа с 1:0 за „Левски“

“Левски“ се усмихна, макар и по навик, след мъки за победа - 1:0 с „Локомотив“ (Пд) на „Аспарухов“. Вдъхновеният „син“ отбор окупира здраво върха с 4 точки преднина.

Вече пет от деветте победи идват с 1:0. Лидерът има три успеха с 2:0 и един с 2:1.

Яловата атака и липсата на творчество пред гола пак измъчиха „Левски“. Без ярка отборна и индивидуална класа отборът всеотдайно, дисциплинирано и с рядко единство продължи да преследва златото. Сега - срещу твърде надъхан „Локо“, който бе в чудна серия след 2:1 с „Ботев“, 0:0 с „Литекс“ навън и 2:0 с „Лудогорец“ под тепетата.

„Левски“ обаче отново игра впечатляващо, когато беше топката у противника, допусна едничък сериозен шанс на госта и спечели заслужено. Стефан Велев от „Локо“ се измъкна още в 9-ата минута, но вратарят Боян Йоргачевич се намеси точно. „Сините“ пет пъти се хващаха ритуално за главите след пропуски, докато Мигел Бедоя заби в 76-ата минута. Тв повторенията не показаха засада. Домакините два пъти скочиха за дузпи.

„Резултатът е справедлив - каза помощник-треньорът на гостите Петър Пашев. - „Левски“ търсеше повече победата. Играеш, колкото ти позволява противникът, а „Левски“ бе доста добър.“

„Има още неща да подобряваме - констатира „синият“ му колега Стойчо Стоев. - Дано изглеждаме по-добре в следващите мачове.“

„Левски“ е в серия от 9 мача без загуби, в които има 7 победи.

Мачът започна с минута мълчание в памет на Стоян Хранов.