БСП покани премиера, а ГЕРБ – президента на дебатите за изтребителите в парламента

Проф. Асен Балтов: 12 000 неосигурени пациенти са минали през „Пирогов“ за година С 6 млн. лв са намалени дълговете на болницата, каза директорът

Любомир Кючуков: Във Великобритания няма мнозинство за каквото и да било решение по Брекзит

Цветан Цветанов: Обществото трябва да знае всичко за разходите по закупуването на новия изтребител

Ген. Симеон Симеонов: ДПС ще подкрепи решението за започване на преговори със САЩ за Ф-16

Румен Петков: Всеки глас за Ф-16 ще е национално предателство

Демонтажът на американската империя Той е спасителен за САЩ и света

На кои два етапа се разделя всяка връзка?

България продължава да мечтае след втора поредна победа в Лигата на нациите

България постигна нова важна  победа в турнира Лига на нациите, след като надви с 1:0 Норвегия. В герой за „лъвовете“ се превърна резервата Радослав Василев, отбелязал единственото попадение на националния стадион „Васил Левски“. Нападателят на „Черно море“ бе точен след удар с глава в 59-ата минута.

По този начин тимът на Петър Хубчев излезе еднолично на първото място с 6 точки от два мача в своята група 3 от дивизия С.  Освен това „трикольорите“ прекъснаха и черната серия от 3 поредни загуби срещу скандинавците.

Селекционерът на България бе принуден да прави две принудителни смени за срещата. Васил Божиков отпадна още след двубоя със Словения, а в минутите преди началато на мача травма по време на загрявката получи и Симеон Славчев. Халфът на „Карабах“ бе заменен от Мартин Райнов. Сред титулярите попадна и Галин Иванов от „Славия“, заел мястото на Тодор Неделев. В отбрана пък Иван Бандаловски игра на позицията ляв бек, а в средата си партнираха Божидар Чорбаджийски и Николай Бодуров. Дясната част на защитата пък бе уплътнена от Страхил Попов. В средата освен Райнов бе и Георги Костадинов. На левия фланг Хубчев отново заложи на Кирил Десподов, а отдясно бе Иванов. В хода на мача обаче двамата разменяха позициите си. Атаката бе водена от капитана Ивелин Попов, подкрепян от втора позиция от Божидар Краев.

Двубоят започна с натиск на скандинавците, пропуснали отлична възможност още в първите минути. В 5-ата минута Бьорн Йонсен, бившият играч на „Литекс“, бе изведен зад отбраната на „лъвовете“, но само вещата намеса на Пламен Илиев предотврати сигурен гол. Последваха нови минути на напрежение пред вратата на България. В средата на полувремето отбита топка от отбраната на „трикольорите“ попадна на крака на Стефан Йохансен, чийто изстрел премина покрай целта.
В същото време тимът на Хубчев опитваше на контраатаки да изненада своя противник, но многото грешки в центъра на терена остави отбраната на гостите без много работа.
В 38-ата минута Норвегия изпусна и третия си добър шанс за откриване на резултата. След неубедителна изява на Страхил Попов, топката стигна до Йохансен, но ударът му бе блокиран от Бандаловски, а в последствие мина встрани от левия стълб.
Минута преди края на първата част Илиев отново се намеси решително след удар на Йонсен, оставен непокрит пред наказателното поле.
В даденото от съдията продължение дойде и единственото положение пред вратата на Руне Ярщайн. След пробив на Ивелин Попов топката бе избита в ългов удар, а при последвалото центриране Костадинов с глава стреля далеч от целта.

На почивката селекционерът на скандинавците Ларс Лагербак замени Йонсон за сметка на тарана Александър Сьорлот.
На свой ред и Хубчев прибягна до промяна в офанзивен план – Райнов излезе, за да влезе нападателят на „Черно море“ Радослав Василев. И това се оказа големият коз на селекционера. В 59-ата минута след многоходова атака на „лъвовете“, преминала през Попов и Краев, играчът на „Мидтиланд“ центрира в наказателното поле, където Василев с глава откри резултата.

Последваха равностойни минути, но „лъвовете“ вече изглеждаха далеч по-солидни, както в средата на терена, така и в офанзивен план. В същото време отбраната ни успя да предотврати всичко по-сериозно далеч преди да трябва да се намесва Пламен Илиев. В 73-ата минута и Иван Горанов се появи на терена, а излезе Десподов. А малко след това Хубчев допълнително подсили средата с Кристиян Малинов.Едва в 80-ата минута стражът на България се наложи да се намесва, след като Сьорлот стреля с глава.

В заключителните минути гостите останаха и с човек по-малко, след като Хаварт Нортвейт бе изгонен. До края срещата бе допълнително накъсана от множество нарушения, повечето от които срещу играчи на България.

Така в крайна сметка „лъвовете“ спечелиха трудно, но сладко с 1:0, а следващият двубой е срещу Кипър в София на 13-ти октомври.