ЦСКА взе своето от Локо Пд, чака грешка на Лудогорец

БУЛФОТО

ЦСКА победи, макар и само с 1:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 33-ия кръг на Efbet Лига. Мачът на стадион "Българска армия" беше поредна стъпка на "армейците" в битката с Лудогорец за шампионската титла.

Наставникът на домакините Саша Илич заложи на Дауда Бамба на върха на атаката, а Тобиас Хайнц остана извън групата. В халфовата линия на "червените" главни действащи лица бяха Амос Юга и Лазар Туфегджич. В Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев и Петър Витанов останаха резерви.

В 7-ата минута след разбъркване в наказателното поле Тибо Вион шутира от около 20 метра, но топката попадна у Динко Хоркаш. Същото се повтори и след удар на Тифегджич 5 минути по-късно. В 25-ата минута ЦСКА реши мача след попадение на Юрген Матай. Tибо Вион изпълни корнер, а Туфегджич отклони топката за Матай, който пред голлинията се разписа за 1:0.
В 38-ата минута "червените" имаха претенции за дузпа за нарушение на Петър Каракашев срещу Енес Махмутович, но съдията Станимир Тренчев не я отсъди.

В 51-ата минута Maтеус Да Силва падна в наказателното поле след удар в лицето му от страна на Амос Юга, а на бразилеца бе оказана медицинска помощ. В този момент реферът спря мача заради димната завеса на терена след запалени факли от страна на ултрасите на "армейците". В 71-ата минута Туфегджич нацели гредата на вратата на Хоркаш, а само две минути след това и "смърфовете" имаха претенции за дузпа, след като Димитър Илиев падна в наказателното поле след задържане на Махмутович. ВАР не сметна, че ситуацията заслужава преразглеждане и така пловдивският тим не застраши вратата на ЦСКА.

ЦСКА засега излиза с 2 точки (общо 80) пред Лудогорец (78) в борбата за титлата преди утрешния мач на "зелените" с ЦСКА 1948.