Голово шоу, драматичен обрат и дузпа за победата на “Марица” (Пд) в Бургас

“Марица” (Пд) успя да победи “Нефтохимик” с 4:3 в Бургас в мач от третия кръг на Втора лига. Бургазлии водеха в резултата с  3:1, но в крайна сметка загубиха срещата. Дузпа в добавеното време на двубоя донесе победата на пловдивчани. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за задържане на Мариян Тонев от Янъков. Бурните протести на бургазлии не промениха решението на съдията. Както е извастно, във Втора лига не се използва системата за видеонаблюдение ВАР. Мариян Тонев бе точен от бялата точка, като това попадение донесе победата на “Марица”.
Началото на двубоя не подсказваше подобна развръзка. Калоян Стефанов откри резултата в 4 –ата минута. Сибил Карагьозов покачи на 2:0 в 29-та минута, но Станислав Маламов намали в 38-ата минута. През втората част Димитър Законов реализира за 3:1, а Величко Величков намали в 68-та минута. Мариян Тонев вкара за 3:3 в 81-ата минута.
Драматичният обрат беше реализиран в последната секунда на мача в Бургас след отсъдената дузпа за задържане на Мариан Тонев. Голмайсторът на пловдивчани  застана зад топката и с много прецизен удар успя да донесе победата на “Марица”. Тонев вече има шест попадения на сметката си. “Марица” (Пд) е лидер в класирането с пълен актив от 9 точки.
Президентът на “Нефтохимик” – Анелия Златкова беше бясна на съдиите след края на срещата. „Отсъдената дузпа е подигравка с Бургас”, заяви Златкова пред камерата на Diema Sport.
„Нефтохимик иска да се преразгледа целия мач, ако трябва - дори да се преиграе”, добави Анелия Златкова.
Наставникът на “Марица”- Николай Димитров, също говори след края на срещата: „Доволен съм от резултата, но не и от играта. Влязохме отпуснати в мача и допуснахме много леки грешки. Имаше известно подценяване.
„Ще гледам репортажа, но мисля, че е чиста дузпа”, заяви Димитров.