"Хебър" спечели в "корида" на "Лаута"

"Хебър" Пазарджик победи домакините от Локомотив Пловдив с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Ефбет Лига. Мачът бе белязан от отменен гол и дузпа за пловдивчани.

Гостите от Пазарджик нямаха нито една спечелена точка като гост на Локомотив в елита в историята.

В десетата минута Оливие Камдем проби по крилото и центрира към наказателното поле, а Йоан Баи стреля, но вратарят на гостите Петър Дебърлиев спаси. При добавката обаче Христо Иванов вкара първия гол в двубоя. След половин час игра голмайсторът за Локомотив (Пловдив) трябваше да напусне принудително. Той се сбъска с Жоан Сеско от Хебър. Играчите на Любо Пенев Олексий Збун и Георги Каракашев се опитаха да застрашат вратата на Кристиан Томов, но доста неуспешно.

В началото на второто полувреме Хебър изравни с гол с глава на Марк-Емилио Папазов след центриране на Стефан Цонков.

По-интересното се случи след час игра, когато попадение на Локомотив (Пловдив) беше отменено заради засада на Димитър Илиев. Минута по-късно след консултация с ВАР беше отменена и отсъдена дузпа за домакините. След удар на Бабакар Дион топката се удари в ръката на Георги Вълчев, съдията Петър Кузев посочи точката на дузпата. Повторенията показаха, че преди това топката се удря в бедрото на Вълчев и след това - в лявата му ръка. Кузев отмени първоначалното си решение.

В 6-ата минута на продължението Георги Вълчев можеше да отбележи победен гол за "Хебър", но стражът на Локомотив хвана топката. В последните секунди Ангел Лясков от Локомотив Пд получи червен картон за опит за удар на Красиян Колев и реплика към съдията. Той няма да играе в следващия мач на тима си срещу Крумовград. В 11-ата минута от продължението Шейх Диаманка вкара своя дебютен гол за "Хебър" и донесе победата на тима.

Локомотив е 4-и в класирането с 41 точки, а "Хебър" - 12-и с 23 точки.