"Левски" трепери на "Герена" срещу "Ботев" за нов хикс

БУЛФОТО

В трети пореден двубой „Левски“ и „Ботев“ (Пд) записаха равенства в Първа лига след 2:2 помежду си на стадион „Георги Аспарухов“. За изпуснатите 3 точки повече могат да съжаляват „канарчетата“, създали куп положения.
Атанас Илиев бе точен за „жълто-черните“ на два пъти, както стори и през есента при успеха с 2:1. Таранът се възползва от фатални пропуквания в отбраната на столичния тим. Найджъл Робърта и Мартин Петков пък вкараха за домакините. Славиша Стоянович, наставникът на „Левски“, бе заставен да извършва промяна в стартовия състав непосредствено преди мача. На загрявката травма получи Файсал Рерас, а мястото му зае Патрик-Габриел Галчев. В хода на двубоя и юношата напусна терена със силни болки и бе заменен от Георги Александров, влезнал на пожар в групата. Извън състава пък бе Драган Михайлович, лекуващ растежение. Рокадите повлияха пряко върху представянето на „сините“ в отбрана. В 16-ата минута Маркиньос се възползва от неразчетено действие на Ребин Сулака и асистира на Атанас Илиев за 10-ия му гол през кампанията. Последваха нови две пропуквания на домакините отзад, но Звонимир Микулич внимаваше. Едва след 25-ата минута домакините погледнаха към вратата на Георги Аргилашки. Найджъл Робърта реализира ефектно с удар по диагонала, а след това асистира за Мартин Петков за обрата. След почивката Илиев вкара за 2:2. В края Мартин Райнов получи пети жълт картон и ще пропусне предстоящата визита на „Ботев“ (Враца). В заключителните минути гостите търсиха по-настоятелно победата, но този път вратата на Микулич оцеля.