Лудогорец се върна на върха след лежерна игра и победа над Берое

Лудогорец се върна на върха в класирането в българския футболен елит след победа с  2:0 над Берое като гост в мач от 22-ия кръг на Еfbet Лига. В 8-ата минута Тодор Неделев центрира, но стражът на заралии Ачинели боксира топката. В 24-ата минута Сон откри резултата, а малко след това Руан Крус вкара втори гол след асистенция на Рик Джонатан, но попадението му бе отменено заради засада. Едва в 40-ата минута Уерик Каетано опита удар в полза на Берое, но Падт спаси. Минути по-късно и Себастиан Вия стреля към вратата на Лудогорец, но неуспешно.

В първите секунди на второто полувреме вратарят на Берое Родриго Ачинели опита да изчисти топката, нацели тялото на Руан Крус, след което спря кълбото с ръка извън наказателното си поле и получи червен картон. Именно Крус удвои резултата в 63-ата минута. Националът Ивайло Чочев направи официалния си дебют за разградчани в 65-ата минута, сменяйки Клод Гонзалвеш. Чочев бе привлечен в тима на шампионите от ЦСКА 1948.

След победата Лудогорец е лидер с 48 точки, колкото има и вторият Черно море. Берое е 10-и с 25 точки.