Максим Ковальов спаси "Пирин" от загуба от "Хебър"

Пирин и Хебър завършиха 0:0 в мач от битката за спасение в Еfbet Лига. И двата тима са в трайни серии без победа. Благоевградчани не са усещали вкуса на успеха в 5 поредни мача, а тимът на Любослав Пенев - в 8 във всички турнири.

През първото полувреме единственият точен удар в 18-ата минута изстреля Йоан Н’зи, но стражът на домакините Максим Ковальов изби. В 58-ата минута случката се повтори, след като Николас Пенев подаде на Н'зи, а стражът направи второ сериозно спасяване. В 61-ата минута Шейх Диаманка стреля встрани от вратата на "орлетата". В 79-ата минута Атанас Кабов между четирима защитници в пеналта на домакините стреля, но топката нацели напречната греда след сериозната намеса на Максим Ковальов.

"Хебър" е в позиция да играе бараж срещу третия във Втора лига, след като има 31 точки и е на 14-о място. Преди последния кръг от шампионата следващия уикенд "Пирин" засега запазва мястото си в елита с точка повече.