Нов проблем пред Кръстаич

Проблемите се редят един след друг пред селекционера на България Младен Кръстаич. Наред с разочароващото начало на евроквалификациите, белязано с 0:1 от Черна гора в Разград, сърбинът ще трябва да прекроява цялата защита спрямо първоначалния му вариант преди старта на кампанията. Последователно от състава отпаднаха Димо Кръстев, играчът на „Фиорентина“, Антон Недялков, а в навечерието на гостуването на Унгария и Петко Христов. Бранителят на „Лудогорец“ изобщо не се качи на самолета за Будапеща, докато играчът на „Специя“, трупащ минути във „Венеция“, попадна в групата, но няма да вземе участие в тежката визита.

При това положение най-вероятно Пламен Гълъбов ще получи шанс за изява, след като не взе участие в злополучния двубой с Черна гора (0:1). В Разград през второто полувреме Кръстаич предприе странна промяна, връщайки в отбрана дефанзивния халф Илия Груев. Именно след разместването по терена падна и попадението за гостите.

Титуляр под рамката остава Димитър Наумов, а негов подгласник е Светослав Вуцов. На вратаря на „Черно море“ Иван Дюлгеров пък е било съобщено, че ще бъде със статут на трети избор в настоящите мачове.

Интересното е, че едва трима от игралите през 2020 година в плейофа за Евро 2020 с Унгария, загубен с 1:3 в София, ще вземат участие в понеделник. Това са Янис Карабельов и Кирил Десподов, както и Валентин Антов, който обаче остана резерва в преди две години и половина.

В неделя делегацията на „трикольорите“ за Будапеща бе оглавена от президента на футболния съюз Борислав Михайлов. Традиционно той не говори. Това направи Йордан Лечков в качеството си на член на Изпълнителния комитет.

"Не започнахме добре – призна героят от САЩ. - Като за първи мач момчетата бяха доста сковани. Имахме своите положения, по-опитните футболисти извлякоха максималното да вземат трите точки.“

За Унгария това е първа квалификация, след като в четвъртък изигра приятелски мач с Естония, спечелен с 1:0. Аут за сблъсъка са опитният вратар Петер Гулачи, бранителят Золтан Наги, халфът Андраш Шафер, както и Калъм Стайлс от „Милуол“.