Командирът на специалните части „Ахмат“: Руската армия напредва в няколко района на Сумска област

Апти Алаудинов

Бойците на руските въоръжени сили настъпват в няколко района на Сумска област и по този начин подготвят плацдарм за пробив. Това каза пред руска агенция заместник-началникът на Главното военно-политическо управление на руските въоръжени сили, командир на специалните части "Ахмат" на руското министерство на отбраната генерал-лейтенант Апти Алаудинов.

 „В Сумска област нашите подразделения напредват в някои области, но, разбира се, не може да се каже, че това е нещо съществено на този етап. Но факт е, че има някои малки плюсове, които впоследствие се превръщат в много сериозна, много голяма победа. Така че се оказва, че момчетата, всеки в своя район, дават всичко от себе си, за да можем утре да направим пробив, както при Суджанската операция“, отбеляза той.

Както съобщи Алаудинов на 17 март, част от руските сили се намират в Сумска област, „през която те напредват“. Той също така уточни, че руските военни ще могат да създадат буферна зона след освобождаването на Курска област.

В събота руското министерство на отбраната съобщи , че руските войски са освободили Веселовка в Сумска област.

Най-четени