България загуби от Полша в последния мач от груповата фаза на Европейското първенство по волейбол за мъже под 18 години

България загуби от Полша в последния мач от груповата фаза на Европейското първенство по волейбол за мъже под 18 години. Нашите паднаха с 1:3 (25:21, 18:25, 20:25, 17:25). Това бе и последния ни мач в турнира. Отборът, воден от Десислава Величкова, остана на пето място в първа група.

Двата отбора започнаха със съзнанието, че промени в класирането няма как да има. Поляците, които вече се бяха класирали за полуфинал, започнаха по-уверено и натрупаха преднина. Авансът им стигна до 10:5. Нашите обаче не се предаваха. Стабилизираха посрещането и защитата, а с това започнаха да идват точки. Лошото начало беше забравено и ние намалихме пасива си до 12:13. Изравнихме резултата при 14:14.

Полша направи пробив, когато резултатът стана 17:15. Нашите не се притесниха и отново изравниха. И не само – поведохме с 20:17. Увереността твърдо се настани в нашата половина на корта, а разликата се увеличи – 22:18. Блокадата беше наше основно оръжие. Приключихме частта с 25:21.

Вторият гейм стартира с много сериозно надмощие на съперника. Поляците направиха сериозен пробив в резултата – 6:1. Резултатът от първия гейм се повтори – 9:4. Също така нашите се стегнаха в трудно положение. Направихме серия от три поредни точки за 7:9. Полша обаче си беше научила урока. Съперникът се стегна и стигна до 12:7. Мачът тръгна точка за точка, но разликата оставаше – 15:10. Имахме нужда да запалим искрицата на обрата и го направихме. Изоставането ни стана само 15:18, с което предизвикахме прекъсване от съперника. То обаче подейства и отново авансът на Полша стана пет точки – 20:15. При 23:17 беше ясно, че резултатът става равен. Геймът завърши 25:18.
Третата част започна с размяна на точки. Дълго време никой не можеше да вземе преднина. Първи пробиха поляците – 15:12. Доста време съперникът държеше аванс от две точки. Предизвикахме прекъсване в полския лагер при 19:20, но за съжаление сбъркахме началния удар. След точка за България последва същата грешка – 22:20 за Полша. Този момент пречупи нашите и загубихме с 20:25.

След бърза размяна на по две точки в четвъртия гейм отново позволихме на Полша да напредне – 5:2. Това се оказа и най-неравностойната част. Авансът стана още о-голямо – 8:4. Разликата се увеличи още – 15:9. Полша продължи да играе много уверено. Беше въпрос на минути кога ще свърши мачът. И това се случи при резултат 25:17.