Разузнавателни самолети на три страни от НАТО са прелетели близо до Крим малко преди атаката на ВСУ

Разузнавателни самолети на три страни от НАТО са прелетели близо до Крим малко преди атаката на ВСУ

Разузнавателни самолети на Великобритания, Италия и САЩ са прелетели близо до Крим най-малко два часа преди въздушната атака срещу полуострова, съобщават руски медии, като се позовава на данни от портала Flightradar24.com.

По-рано назначеният от Москва губернатор на Севастопол Михаил Развожаев обяви, че в града са сработили системите за ПВО. По думите му е унищожена най-малко една въздушна цел, чиито отломки са паднали върху празен терен в района на Любимовка.

Два часа преди сирените за въздушна атака, над Румъния близо до Черноморското крайбрежие са летели противоподводен самолет P-8A Poseidon на ВМС на САЩ, самолет за далечно радиолокационно откриване и управление RC-135W Rivet Joint на британските ВВС и самолет E-550A на италианските ВВС. Малко по-рано в района е летял и американски стратегически разузнавателен дрон RQ-4B Global Hawk.

Следите на безпилотния летателен апарат и P-8A Poseidon започват в района на американската военновъздушна база "Сингонела“ в Сицилия. Британският самолет, според Flightradar, се е насочил обратно към Обединеното кралство. Предполага се, че италианският разузнавателен самолет е летял до Черно море от централната част на Италия.

Най-четени