С цел оптимално обезопасяването на автомагистрала "Тракия" заради сериозния пожар, който възникна по-рано днес в землищата между селата Виноградец и Калугерово, полицията разширява ограниченията за движение по аутобана в посока към град София, съобщи за "Труд news" говорителят на ОДМВР-Пазарджик Мирослав Стоянов.
Движението ще се отбива още при пътен възел "Гелеменово" по обходен маршрут, а тапата която е между пътен възел "Гелеменово" и пътен възел "Калугерово" започна поетапно да се извежда, пилотирана полицейски коли, така че да няма задръствания на хора по магистралата.
Както "Труд news" информира по-рано предвид усложнената обстановка от пожарите, които възникнаха на територията на област Пазарджик и основно от огъня в района на автомагистрала "Тракия" при бензиностанцията на км 73 в посока Бургас, поради задимяване на трасето и поради риск от горящите сухи треви и стърнища в разделителните ивици между двете платна и в близост до мантинелите, между пътен възел "Калугерово" и пътен възел "Церово" магистралата беше изцяло затворена за движение в двете посоки.