Фолкпевицата Дебора Иванова е задържана. Повдигнато ѝ е обвинение за това, че при условията на повторност управлява моторно превозно средство с алкохол в кръвта – 3,14 промила, съобщи прокурор Мария Маркова.
Изпълнителката, която за пореден път е заловена на градус зад волана, е арестувана за срок до 72 часа, а в петък (11 юли) ще бъде поискана постоянна мярка „задържане под стража“.
Това е трети път, в който лицето е хващано с алкохол в кръвта при управление на кола – през 2016, 2024 и 2025 г. От държавното обвинение допълниха, че ведомството няма да бъде толерантно към подобен тип „нетърпимо“ поведение.
„Дебора Иванова е в изпитателен срок на предходно осъждане. Тя е лице с висока степен на обществена опасност и не осъзнава колко е опасно нейното поведение“, казаха от прокуратурата.
"Труд news" припомня, че Дебора бе задържана с 3,14 промила алкохол, след като предизвика катастрофа в Поморие вчера, 9 юли. На задната седалка е бил и 6-годишният ѝ син, който властите са предали на роднини, след като я прибрали. Преди известно време Иванова беше арестувана и в София - също за шофиране в нетрезво състояние. Певицата беше осъдена е условно на една година лишаване от свобода с 3-годишен изпитателен срок.
Двата автомобила от произшествието са били иззети. Втората кола е иззета, за да бъдат направени огледи и експертизи.
Неотдавна Иванова публично призна, че има проблем със зависимостите, които тя отдава на труден живот и травмиращо детство.