В нощта на 21 септември украинските въоръжени сили унищожиха два големи склада за боеприпаси на руска територия. Това се съобщава от украински и руски военни източници.
Както пише военният анализатор Ян Матвеев, склад край село Каменни, Тихорецки район, Краснодарски край, както и 23-ти арсенал на Главното ракетно-артилерийско управление на Министерството на отбраната на Русия в Тверска област, недалеч от Торопец, са ударени.
Губернаторът на Краснодарския край Вениамин Кондратьев каза, че два дрона са били „прехванати“ в района на Тихорецки, но е избухнал пожар поради „падащи отломки“. Огънят се разпространил до „взривоопасни предмети“, след което започнали експлозии, пише Кондратьев.
„В Краснодарския край очевидно е бил атакуван склад за боеприпаси - видеоклипове с вторични детонации в района на Тихорецки се разпространяват онлайн“, пише руският провоенен канал „Два майора“.
Каналът ВЧК-ОГПУ, който е близък до руските сили за сигурност, позовавайки се на източници, съобщава, че в Тверска област БПЛА са ударили „секретен обект“ в село Октябрьски близо до Торопец. Става дума за военно подразделение на Ракетни войски със стратегическо предназначение“. „Казват, че там има ядрена ракета "Сатана" на бойно дежурство. През частта, която не е отбелязана на картата, минава железопътна линия. Изглежда, че нашите и севернокорейските ракети са били карани по нея до склада и обратно“, казаха източници на канала.
Според журналиста Александър Невзоров основната цел на атаката срещу арсенала в Тверска област са били иранските ракети Fath-360 и севернокорейските ракети KN-23. Общо в склада е можело да се съхраняват около 45 хиляди тона боеприпаси, включително балистични ракети, посочва Невзоров, позовавайки се на източници. Той също така потвърждава информацията, че ударът е нанесен по 23-ти арсенал на Главното ракетно-артилерийско управление на руското министерство на отбраната, където по време на обстрела е могло да се намират до 430 военнослужещи.