Мама никога няма да ми каже „Браво“, ако не е истински заслужено, казва младата певица
- Алма, още с първата си песен "Perfect" направи световен пробив. Не те ли плаши бързият, ударен успех?
- Според мен не съм постигнала нещо изключително до момента, а и не съм страхлива. Давам си ясна сметка, че не съм нито Били Ейлиш, нито Росалия. Техният успех е ударен и световен. Това, което ми се случи обаче и продължава да ми се случва, е невероятно и е част от моята мечта. Искам тя да расте и да продължава да прави живота ми толкова необикновен.
- Наскоро излезе и вторият ти сингъл – “Don’t Know” също се нареди сред клиповете, излъчвани по канала MTV Dance. Кой ти пише парчетата и какви трябва да са те, за да ги приемеш с отворено сърце?
- Аз си пиша песните и винаги влизам в студиото с акустична версия на песента, която ще записвам – с готов текст и мелодия. До момента съавтор и музикален продуцент на моите проекти е и Крис Тарчеа, който е супер талантлив румънец. Музиката, която ме вълнува, трябва да носи енергия, емоция и нещо ново.
- След успеха на "Perfect" притесняваш ли се дали второто ти парче ще оправдае очакванията на публиката?
- До момента с "Don’t Know" се случват прекрасни неща, в деня на премиерата се появи в най-важната плейлиста на Spotify New Music Friday в Швеция и Полша, Apple Music позиционираха парчето в Турция и Русия, H&M го харесаха и го направиха част от музиката, която звучи в над 700-те им магазина, и започнах да получавам съобщения от къде ли не – от Щатите, Нова Зеландия, Сингапур, Португалия, Италия, Азърбайджан, Германия... "Don’t Know" е вече 5 или 6 седмици май номер 1 и в България, преди броени дни излезе в Полша, Русия, Гърция, а и MTV започнаха да го излъчват. Благодаря на всички за подкрепата!
- Алма, ти вече си звезда в Полша, пробиваш в Русия, Германия, повечето балкански страни, сега към коя посока на света гледаш?
- Гледам във всички посоки на света с широко отворени очи.
- Да пробиеш в днешно време в музикалната индустрия се иска много хъс, кураж, талант, упоритост, но и голяма доза късмет. Каква е формулата за твоя успех?
- Това, което ми се случва, е движено от огромния ми интерес към музиката, от доза късмет, но и от доста усилия, не само мои.
- Кои бяха най-големите ти музикални идоли, докато растеше?
- Пинк, Лана Дел Рей, Шаде.
- Чувстваш ли се по-специална сред своите приятели след като вече си толкова известна. Как те приемат те?
- Голяма част от приятелите ми са в Берлин, там не съм известна, но всички около мен ми се радват и следят какво става, подкрепят ме и се гордеят с мен. Сега уча в Англия и имам много нови приятели. И те ми се радват (смее се).
- Да, отскоро си ученичка в Англия, какво точно учиш там и как избра училището си?
- Уча музика, философия, немски и драма. Избрах това училище с родителите си, защото исках да съм независима, да уча в либерална, но изискваща академична среда и да се занимавам само с неща, които ме интересуват много.
- А защо преди това живя в Германия?
- Татко създаде втори дом на семейството ни там и всички решихме, че няма да е лошо да променя средата и училището си, както и да науча немски.
- Ти си дъщерята на Саня Армутлиева - доколко това ти помага и доколко пречи в музикалната ти кариера?
- Името на късмета ми е Саня.
- Когато говориш за майка си, най често я наричаш по име, а не например „майка ми”. Защо?
- От малка ми е дала свобода да я наричам и по име. А и вече не ми е само майка, всичко ми е. Думата майка вече не е достатъчна.
- За какво те критикува най-често като артист?
- За всичко, но това е важно. Ако знае, че мога да се справя с нещо по-добре, не ме оставя, докато не постигна максимума за момента. Никога няма да ми каже „Браво!“, ако не е истински заслужено.
Мирела Димитрова:
Секстингът е модерният флирт на новото поколение
Най-голямата заплаха в интернет не са педофилите, а онлайн тормозът между връстници, предупреждава психологът
- Г-жо Димитрова, изследване показва, че има сериозен ръст на онлайн тормоза сред младежите. В какво най-често се изразява той?
- Тормозът между връстници в интернет най-често се случва през нарочно създадени страници или групи във фейсбук, инстаграм или вайбър. В тях децата, които искат да обидят, унижат и/или да се подиграят, качват снимки на „нароченото“ дете и публикуват обидни коментари. Такива коментари може да се появят и в профила на нароченото дете или на места, където то ги вижда или бързо разбира за тях. Личните чатове също се използват за онлайн тормоз. Най-често той се случва между връстници и това, което го прави особено нараняващ е, че е непрекъснат и е видим от много повече хора, отколкото тормозът, който се случва, докато детето е физически в училище. Класически случай е на деца, създали страница за свой съученик, в която качват всякакви негови снимки – как се храни, докато е на дъската или в други излагащи го сцени. Често децата, които качват и коментират, са три или четири, а останалите от класа и училището само наблюдават, без да взимат отношение, не се опитват да помогнат, да го спрат и не го докладват. Важно е да кажем, че тези, които наблюдават този тормоз, също са участници в него и е добре това да се обясни на децата. Когато пасивно наблюдаваш, ти всъщност се съгласяваш с това, което се случва пред очите ти, и пасивно го подкрепяш. За детето е много травмиращо, когато разбере за създадената група или профил. В повечето случаи децата се срамуват да споделят с родителите или учителите си и често се затварят в себе си. Важно е да кажем, че децата, които тормозят, често не си дават сметка какво причиняват на своя съученик, всъщност в много случаи всичко може да започне от желанието на някой да си направи шега или да се позабавлява на нечий гръб.
- Каква е причината за увеличаването на онлайн тормоза?
- Причините могат да бъдат най-различни: нуждата от внимание, желанието да си тарторът на класа, да си център на вниманието. Понякога тормозещото дете може да се окаже тормозено вкъщи и всъщност по този начин да реагира на насилие, на което е свидетел или преживява. Днес децата от все по-ранна възраст започват да използват интернет и социалните мрежи. Там те по-лесно изразяват това, което на живо, очи в очи с някого, не смеят. Това се случва всъщност и с възрастните. В социалните мрежи всеки може да се представи за друг и да изгради образа, към който се стреми или който му харесва. Децата копират и поведението на популярните личности или герои, които гледат във филми или по телевизията. Насилието, агресията и езикът на омразата е навсякъде около нас и това са примерите, които децата виждат и копират. От друга страна, когато поведението на „насилник“ се подкрепя от масата потребители с много лайкове и коментари, то става желаното и търсено поведение. По този начин децата намират начин да са по-интересни, по-харесвани и по-следени в социалните мрежи.
- Появи се нов термин – секстинг – обяснете какво означава!
- Секстингът е модерният флирт на новото поколение. По своята същност той представлява размяна на разголени/голи и провокативни снимки или видеа. Разменят ги основно тези тийнейджъри, които са във връзка. Младежите използват най-различни приложения за разпространението им, но най-популярна мрежа, когато става въпрос за такъв тип снимки, остава снапчат – в нея се споделят снимки за време, определено от човека, който изпраща въпросната снимка (от 1 до 10 секунди), след което тя изчезва от устройството на получателя. Младежите обаче забравят за така популярната функция на всеки телефон, а именно „скрийншот“ или екранна снимка, която остава в паметта на телефона. Идва момент, в който тийнейджърите се скарват и/или разделят и единият е винаги наранен. Тогава нараненият публикува изпратените му снимки в социалните мрежи, за да си отмъсти на другия...
И ОЩЕ
* Моника Валериева вече е мюсюлманка
* Азис пя пред 40 000 души в Турция
* Райна отрича да е самотна
* Гледаме малката Турна от "Майка" в нов сериал
* Джей Ло и Алекс Родригес отпразнуваха годежа си
ТЕЗИ И ДРУГИ ЧЕТИВА - В "ЖЪЛТ ТРУД" ОТ 9 ОКТОМВРИ!