Мост се срути докато по него минава камион (ВИДЕО)

Мост се срути докато по него минава камион (ВИДЕО)

Мост се срути, докато лекотояарен автомобил се опитва да премине по него по време на тежките наводнения в Източна Русия. Видеоклип на очевидци запечатва драматичния момент.

Мостът, изработен основно от дърво, се намира в село Урюм, на повече от 4500 км от Москва, предаде БТВ. Когато автомобилът стигнал до средата на моста, той паднал в пълноводната река заедно с превозното средство. По-късно е съобщено, че шофьорът е оцелял.

Висящият мост е построен на мястото на пътен мост, разрушен по време на едно от предишните наводнения в района. В момента жителите на село Урюм нямат възможност да преминат реката след аварията.

Водната стихия повреди и мост на руската Транссибирска железопътна линия, като са спрели движението в района. Мост поддаде и в Забайкалска област, на около 300 км северно от границата с Китай и Монголия. Около 650 къщи са наводнени, а пет пътни моста са отнесени при наводненията в Забайкалска област след проливните дъждове.

 

Най-четени