Бавене заради отсъстващ адвокат
Юристи подозират нарочно отлагане
Княгина Калина не получи днес обвинение за шофиране в нетрезво състояние, очаква се това да стане другата седмица.
Причината е, че дъщерята на бившия премиер Симеон Сакскобургготски наела адвокатка от известна софийска кантора, която обаче уведомила разследващия полицай, че в момента се намира в чужбина и иска друг ден, в който двете да се явят за повдигане на обвинение.
Както “Труд news” писа, миналата събота 51-годишната Калина Муньос блъсна на заден ход бариера на паркинга на хотел “Мура” в Боровец. Проверката с дрегер се оказала положителна - 1,5 промила. Тя отказа да даде кръвна проба. Съпругът є Китин Муньос я оправда, като заяви, че Калина е била стресирана, тъй като едното є куче избягало и тя изпила само чаша вино. По-късно мъжът на Калина обяви, че не куче, а папагал бил изчезнал и че двамата с жена му не пиели, защото били спортисти.
Юристи коментирах, че с наемането в последния момент на адвокат е начин да се проточи привличането на Калина като обвиняема. Подобни отлагания са честа адвокатска практика в опит за шиканиране на делото. Очаква са повдигането на обвинението да е следващата седмица. Ако княгинята не представи основателна причина за неявяването си тогава, то може да се стигне и до принудителното є довеждане пред разследващите.