Новият късометражен филм „Кокичета в края на влака“ ще зарадва кино феновете в края на есента. Снимките на продукцията се реализират в момента и очакват своята премиера. Филмът е по идея на Галина Георгиева, която е и режисьор и работи заедно с драматурга Дечо Таралежков. Изключителни познания по драматургия показва и операторът Георги Челебиев.
Действието в „Кокичета в края на влака“ се развива в бъдещето, което обаче стилистично и визуално препраща към миналото. Този визуален код е модерен и съвременен, а феновете на „Децата на хората“ на Алфонсо Куарон и на „Дванайсет маймуни“ на Тери Гилиъм лесно ще го преоткрият.
В този бъдещ свят единственият начин да се генерира електрическа енергия е чрез цветята, тъй като други източници няма. Важен детайл е необходимостта от енергийни бонове, за да може човек да се сдобие с електрическа енергия. Тя има един основен генератор – фантастично красива цветна градина. Там работи и главната героиня, в която се превъплъщава Илиана Коджабашева, а Градината с нейните красиви цветя действително крие тъмни тайни. Но какви са те и каква ще е съдбата на дамата в главната роля ще разберете сами!
Филмът е с особено оригинален жанр и поради тази причина не може да се класифицира конкретно. Сатира или комедия на границата с научната фантастика? Той обещава интересна и сложна сценография, зад която стои Калина Челебиева.
Галина Георгиева завършва Руска филология в Софийски университет „Св. Климент Охридски“. По-късно изучава режисура в класа на Георги Дюлгеров в НБУ. През тези студентски години любовта към руската литература прелива плавно в страст към киното. Тя е участник в престижния форум Сараево Талант Кампус през 2015 г., има опит и като асистент режисьор в няколко филмови продукции. От миналата година чете и лекции в магистърската програма Литература, кино и визуални изкуства към Софийския университет.
Първият филм, който тя режисира е документалният филм „Булеварден роман“, в който главният герой е градът. От една страна градът е представен през погледа на дама в инвалидна количка, а от друга – през призмата на напълно физически здрав мъж. Тази филмова продукция е селектирана от София Филм Фест.
Вторият ѝ кино проект е филмът „Френско кино“. Преди броени дни се разбра, че именно той ще участва в най-големия филмов фестивал в Азия – Фестивала в Шанхай. Филмовата продукция е вдъхновена от истинска история, развиваща се в Ямбол, където Жулиета чака Ален Делон пред старото кино в града. Всъщност Георги Господинов пръв описва тази напълно реална история във „Физика на тъгата“.
„Кокичета в края на влака“ кара зрителя да се замисли над много въпроси като същевременно комедийната линия присъства постоянно. Кино феновете могат да очакват „да видят кокичета“ в началото на зимата, а не в края!
Коментари
Регистрирай се, за да коментираш