Първите две политически сили носят отговорност за успешната формула на управление. Това заяви Корнелия Нинова след края на срещата с президента Румен Радев за съставяне на правителство.
"БСП няма да подкрепи правителство на ГЕРБ с ПП. Ако получи покана за преговори от ГЕРБ, ПП-ДБ или която и да е друга политическа сила, обаче, ще проведе вътрешнопартийно допитване и ще се съобрази с резултатите от него", коментира лидерът на социалистите.
Нинова напомни, че срокът на удължения закон за държавния бюджет изтича през юни и се налагат спешни действия.
Според нея правителство на малцинството, какъвто вариант обмислят от ПП-ДБ, е опасна конфигурация, която би довела до нестабилност и непредсказуемост.
"Правителство на малцинството е изключително нестабилно и непредсказуемо. Минавали сме вече през това - тогава не се знае кой носи отговорност, какви закони внася и как ще изглежда един закон след като бъде внесен на изхода от парламента. Това за България е изключително опасно в този момент", посочи Нинова.