Теменужка Петкова: Не се страхуваме от проверки на „Турски поток“

Теменужка Петкова: Не се страхуваме от проверки на „Турски поток“

"Не се страхуваме от проверки на газопровода "Турски поток". Нека да направят проверки каквито искат, но аз се надявам в рамките на тези проверки да могат наистина да се запознаят с нещата такива, каквито са". Това коментира пред бТВ бившият министър на енергетиката от правителството на ГЕРБ - Теменужка Петкова.

"Надявам да попрочетат някои неща - европейската регламентация в областта на строителството на такъв тип газопроводи. Нека да прочетат и регулаторната рамка на Комисията за енергийно и водно регулиране в закона за обществените поръчки, като ги прочетат се надявам да ги разберат, за да могат да спрат да говорят и да лъжат", призова тя.

Вчера, след като се завърна от посещението си САЩ,Теменужка Петкова: Не се страхуваме от проверки на „Турски поток“ премиерът Кирил Петков поиска проверка на "Южен поток", който се трансформира в годините в "Турски поток", а бившите управляващи наричаха "Балкански поток".

Най-четени