ЦСКА жесток към Фабио Капело - 8:0

Може би никога в кариерата си Фабио Капело е гледал такива 90 минути!

ЦСКА направи на пух и прах неговия „Дзянсу“ (8:0) в Испания, където двата отбора са на лагер. А Фернандо Каранга показа още веднъж колко безценен е за „червените“. Бразилецът правеше всичко. Първо изработи нарушение, от което Кирил Десподов виртуозно откри резултата. След това Каранга развинти като на „носна кърпичка“ защитата на „Дзянсу“ и си осигури гол на празна врата. В края на първото полувреме централният нападател асистира на новото попълнение Роланд Алберг за третото попадение. За всичките 45 минути само веднъж китайците застрашиха вратаря Георги Китанов.

Треньорът на „червените“ Стамен Белчев пусна като титуляри седем българи. Единственото ново попълнение сред първите 11 беше Алберг. След почивката отново ЦСКА бе господар на терена. И отново бяха нужни 15-ина минути за гол. От дузпа за втори път се разписа Десподов. А след още 120 секунди този път с глава националът вкара петия пирон в сърцето на Капело. Черешката на тортата бяха последните пет минути. Тогава още три гола вкараха Радослав Живков, Стойчо Атанасов и Станислав Манолев за – 8:0.

До края на лагера в Испания отборът му ще срещне още московските „Спартак“ и „Локомотив“, както и китайския „Тянжин“. В първия си мач на българска земя през годината ЦСКА спечели с 2:0 срещу „Вихрен“.