Олимпийската шампионка Маргарита Мамун се оттегли от спорта след игрите Рио 2016, но не спира да приковава погледите върху себе си. Златното момиче на руската художествена гимнастика продължава да пръска сексапил, красота и финес и да заковава мъжките погледи, въпреки че вече два месеца е в графата на „омъжените“. Но съпругът Александър Сухоруков, сребърен медалист в плуването от игрите Пекин 2008, няма нищо против и се гордее с изявите на своята половинка.
В момента Рига, както я наричат приятелите й, е рекламно лице на бельо и козметика. 21-годишната спортистка продължава да си докарва солидни доходи, но и да обикаля света като модел, което й носи истинско удоволствие.
Екзотичната визия Мамун дължи на смесения си произход - руско-бенгалски. Баща й Абдула ал Мамун е морски инженер от Бангладеш и идва в Русия, където среща майка й Анна, която е гимнастичка. След кратко време се появява и дъщеря им Маргарита, която в спортната си кариера получава прякора Бенгалската тигрица. Според специалистите и зрителите на момичето са присъщи онези пластични и грациозни движения, каквито притежава и величественият звяр. Рита започва да тренира гимнастика на 11 г., а 3 сезона преди игрите в Рио вече има 7 златни медала от световни първенства и 4 от европейски. С най-голямата си конкурентка в отбора - русокосата Яна Кудрявцева са и най-добри приятелки. Именно тя е сочена за фаворитка за олимпийското злато, но прави грешка и остава със сребро. Мамун обаче е безупречна и грабва титлата. Месец по-късно Яна й става шаферка на сватбата.
