Турският тим Галатасарай загуби от фаворита Байерн Мюнхен в Група А на Шампионската лига. Баварците надиграха домакина на стадиона в Истанбул с 3:1. Кингсли Коман откри резултата в 8-ата минута, но в 30-ата острието на Галатасарай Мауро Икарди изравни от дузпа, която изпълни в стил "Паненка". Едва в 73-ата минута гостите стигнаха до обрат с попадението на Хари Кейн. В 79-ата Джамал Мусиала сложи точка на спора с трети гол в полза на Байерн, който е лидер в класирането в групата с 9 точки. Втори са турците с 4. Трети е Копенхаген с 1, а последен - Манчестър Юнайтед преди мача помежду им. Байерн е с впечатляваща серия от 16 поредни победи в тази фаза на най-престижния европейски клубен турнир.
В следващия кръг на 8.11 германците приемат Галатасарай на свой терен, а в другата среща отново ще играят Юнайтед и Копенхаген.
В другия ранен мач днес Интер победи с 2:1 РБ Залцбург в група D. В 19-ата минута домакините откриха резултата с гол на Алексис Санчес след асистенция на Давиде Фратези. В 57-ата минута обаче гостите изравниха с попадението на Оскар Глох. В 64-ата минута Хакан Чалханоглу оформи крайния резултат. След спечелените 3 точки италианският тим има 7 и е лидер в класирането. Реал Сосиедад е втори с 4, а РБ Залцбург е с три на трето място в групата. Бенфика е последен без актив, преди срещата между португалците и испанците по-късно днес.
На 8.11 мачовете са същите, но на разменно гостуване.